ctp polyester imalatı ctp polyester üretimleri firması

[ctppolyester1][bigposts]

ctp polyester kaplama ctp polyester hamam ctp polyester kiosk büfe stand

[ctppolyester2][bigposts]

ÇEŞME ŞADIRVAN KUBBELERİ

Geleneksel ve göze aşina şadırvan kubbelerini bir kenara bırakıyoruz. Aşağıda inceleyeceğiniz şadırvan üstü kubbe çalışmalarını inceleyebilir zengin modern atmosfer koşullarına dayanımlı üretimler gerçekleştirebiliriz. Şadırvan kubbelerimiz dilenilen ebatta projeye göre çalışılabilmektedir.

Talebinize, projenize göre sınırsız şekil verilebilen yapısı ile şadırvan, camii, mimari polyester kubbe çalışmalarınızı yükleniyor şık ve atmosfer koşullarına dayanımlı ürünler elde ediyoruz. Her türlü formu istenilen ölçülerde Polyester meteryali ile işliyor uygulama bölgesine montajlıyoruz.


ŞADIRVAN NEDİR ?


Şadırvan
 etrafındaki çok sayıda musluktan abdest almak için ekseriya cami avlusunda yapılan çeşme. Genellikle mermerden olan duvarları dörtgen, altıgen, sekizgen veya çokgen şeklinde yapılırdı. Cami avlularında, medreselerde yapılan, devamlı suyu akan şadırvanların üstü çadır şeklinde bir kubbeyle örtülürdü. Bu kubbe abdest alanları yağmur ve güneşten korumak için dışarı doğru taşardı. Suyun toplandığı hazne kısmı suyun kirlenmemesi için süslü mermer taşlar veya demir parmaklıklarla korunurdu. Muslukların karşılarına rahatça abdest almak için sabit oturaklar yapılır, suyun sıçramaması için de havuz etrafında derin kanallar açılırdı. 


. .